Кошарка
8. November 2015 - 9:37

НБА: Продолжува серијата на „Вориорс“

Во НБА лигата се одиграа голем број интересни дуели. Минесота предводена од Бјелица славеше во Чикаго во продолжение. Нови победи на Г. Стејт и Сан Антонио. 
РЕЗУЛТАТИ
Јута – Мемфис 89-79
Чикаго – Минесота 93-102 (по прод.)
Филаделфија – Орландо 97-105
 Атланта – Вашингтон 114-99
 Далас – Њу Орлеанс 107-98
Милвоки – Бруклин 94-86
Сан Антонио – Шарлот 114-94
 Сакраменто – Голден стејт 94-103
 ЛА клиперс – Хјустон 105-109.