Кошарка
14. December 2016 - 13:13

НБА: Продолжение во Њујорк

Шест натпревари се одиграа изминатата ноќ во НБА лигата, а најмногу возбудувања понуди натпреварот во Феникс, каде домаќинот по едно продолжение го победи Њујорк 113:111.
Ветеранот Тајсон Чендлер го блокираше О’Квин во последната секунда од продолжениеот и му ја донесе победата на Феникс над Њујорк 113.111. Чендлер постигна 13 поени и забележа наверојатни 23 скокови за Феникс, во чии редови најефикасен беше Ерик Бледсоу со 31 кош.
Њујорк го предводеа Летонецот Кристапс Порзигинс со 34 поени, осум скока и по три блокади и изгубени топки, додека О’Квин оствари дабл-дабл од 22 поени и 14 скокови.
https://