Кошарка
13. January 2016 - 9:52

НБА: Продолжение во Далас

Неколку интересни дуели беа на програмата во НБА лигата. Сепак најинтересно беше во Далас каде Кливленд победи дури во продолжение со 110-107. Најдобар поединец беше Џејмс со 27 поени. 

Во гости славеше и Сан Антонио совладувајќи го Детроит со 109-99.  Извонредна партија и рекордни 30 поени  на Гркот Адетокуомпо во дресот на Милвоки за победа против Чикаго со 106-101.

резултати:
ЛА Лејкерс - Њу Орлеанс 95:91
Далас - Кливленд 107: 110 (ОТ)
Детроит - Сан Антонио 99: 109
Њујорк - Бостон 120 114
Мемфис - Хјустон 91 107
Минесота - Оклахома Сити 96 101
Милвоки - Чикаго 106 101
Индијана - Феникс 116: 97