Кошарка
9. February 2018 - 11:30

НБА: Победа на Бостон во продолжение

Во еден од највозбудливите дуели ноќеска во НБА лигата кошаркарите на Бостон славеа во Вашингтон со 110-104 дури во продолжение. Кајл Ирвинг беше централна фигура на мечот со 28 поени 6 асистенции и 5 скокови додека кај домаѓните се истакна Ото Портер со 27 поени и 11 скока.

Значајна победа забележа и ЛА Лејкерс кој славеше против Оклахома со 106-81 откако гостите настапија без своите ѕвезди Вестбрук и Ентони.

https://