Кошарка
29. October 2015 - 10:11

НБА: Одиграни 14 натпревари

Ноќеска во НБА лигата беа одиграни вкупно 14 натпревари. Вечерта ја одбележаа Си Џеј Меколум, кој постигна 37 понеи, како и осумте кошаркари на Далас кои имаа двоцифрен број поени во победата на својот тим над Феникс, како и победата на Оклахома Сити над Сан Антонио.

Резултати на ноќешните натпревари:
Орландо - Вашингтон 87:88,
Бостон - Филаделфија 112:95,
Бруклин - Чикаго 100:115, 
Детроит - Јута 92:87,
Мајами - Шарлот 104:94,
Торонто - Индијана 106:99, 
Хјустон - Денвер 85:105, 
Мемфис - Кливленд 76:106, 
Милвоки - Њујорк 97:122, 
Оклахома Сити - Сан Антонио 112:106, 
Феникс - Далас 95:111, 
Портланд - Њу Орлеанс 112:94,
Сакраменто - ЛА Клиперс 104:111,
Минесота - ЛА Лејкерс 112:111.
 
Вечерва се играат три натпревари: Индијана - Мемфис, Њујорк - Атлантаи ЛА Клиперс - Далас.