Кошарка
21. January 2018 - 10:16

НБА: Минесота подобра од Торонто

Во еден од најинтересните дуели во НБА лигата ноќеска екипата на Минесота го совлада Торонто со 115-109.

Вигинс беше најефикасен кај победникот со 29 поени додека кај гостите извонредна игра прикажа Кајл Лаури со 40 поени.