Кошарка
11. February 2016 - 8:33

НБА лига: Победи за Кливленд и Голден Стејт

Двата најдобри тима во конференциите во НБА лигата Кливленд (Исток) и Голден Стејт (Запад) остварија победи на ноќешните дуели. Кај Кливленд најпрецизни беа Ирвинг со 35 поени и Џејмс со 29, додека Кари беше на чекор до „трипл-дабл“ 26 поени и 9 скокови и 9 асистенции.

Резултати на ноќеска одиграните дуели: 

Кливленд – ЛА Лејкерс 120:109,

Феникс – Голден Стејт 104:112,

Индијана – Шарлот 95:117,

Орландо – Сан Антонио 96:98,

Филаделфија – Сакраменто 110:114, 

Бостон – ЛА Клиперс 139:134 (продолжение),

Бруклин – Мемфис 90:109,

Детроит – Денвер 92:103,

 Чикаго – Атланта 90:113,

Минесота – Торното 117:112,

Њу Орлеанс – Јута 100:96 и

Портланд – Хјустон 116:103.