Кошарка
17. March 2016 - 8:05

НБА лига: Победи за Голден Стејт и Кливленд

 

Водечките екипи во конференциите во НБА лигата Голден Стејт (Запад) и Кливленд (Исток) постигнаа победи на домашен терен. Првакот Голден Стејт беше убедлив против Њујорк, а Кливленд мимимално го совалда Далас.

Резултати на ноќеска одиграните натпревари:
Голден Стејт - Њујорк 121:85, 
Кливленд - Далас 99:98, 
Бостон - Оклахома Сити 109:130, 
Шарлот - Орландо 107:99,
Вашингтон - Чикаго 107:96, 
Детроит - Атланта 114:118,
Мемфис - Минесота 108:114, 
Хјустон - ЛА Клиперс 106:122,
Сакраменто - Њу Орлеанс 108:123.
 
Пласман во плеј офот додега имаат обезбедено: Голден Стејт и Сан Антонио, додека без шанса за играње во плеј офот се: Филаделфија, Феникс и ЛА Лејкерс.