Кошарка
1. February 2017 - 11:00

НБА лига: Победи на домашните екипи

На сите шест натпревари од НБА лигата одиграни ноќеска победи забележаа домашните екипи.
 
Најнеизвесно беше во Торонто каде истоимениот тим дури по продолжение го совлада Њу Орлеанс.
 
Резултати:
Торонто – Њу Орлеанс 108:106 (по продолжение),
Вашингтон – Њујорк 117:101,
Хјустон – Сакраменто 105:83,
Сан Антонио – Оклахома 108:94,
Портланд – Шарлот 115:98 и 
ЛА Лејкерс - Денвер 120:116.
 
Пласман Западна конференција: Голден Стејт 41-7 (победи-порази), Сан Антонио 37-11, Хјустон 36-16, ЛА Клиперс 30-18, Јута 30-19, Мемфис 29-21, Оклахома Сити 28-21, Денвер 21-26,... 
 
Пласман Источна конференција: Кливленд 32-15 (победи-порази), Бостон 30-18, Торонто 30-19, Атланта 28-20, Вашингтон 28-20, Индијана 25-22, Чикаго 24-25, Шарлот 23-26,...