Кошарка
24. February 2016 - 9:43

НБА лига: Одиграни пет натпревари

На петте натпревари одиграни ноќеска во НБА лигата на два победи постигнаа гостинските екипи. Сакраменто славеше на гостувањето кај Денвер, додека Орландо триумфираше кај Филаделфија. Важен триумф во борбата за место во плеј офот постигна Јута, откако по продолжение го победи Хјустон. Јута се наоѓа на последното осмо место на „Запад“ кое носи место во плеј офот.
 
Резултати: 
Филаделфија – Орландо 115:124, 
Вашингтон – Њу Орлеанс 109:89, 
Денвер – Сакраменто 110:114, 
Јута – Хјустон 117:114 (продолжение) и Портланд – Бруклин 112:104.