Кошарка
10. January 2018 - 10:13

НБА: Кош во последната секунда и инцидент во Торонто

Драматична победа на Мајами на гостувањето во Торонто со 80-79 во ноќешните дуели во НБА лигата. 

Среддбата беше решена на 0.3 секунди до крајот кога Вејн Елингтон ја положи топката за нов триумф на „жешките“ од Мајами.

Средбата ја обележа тензична игра а на работ на голем инцидент беше третата четвртина кога се поткачија Серж Ибака и Џејмс Џонсон. 

Шпанецот го одгурна противникот а овој му врати со тупаница. Ибака се обиде да возврати но за среќа пресметката не продолжи а судиите ги исклучија обајцата.

 
Инцидентите не завршија тука , туку продолжија и по мечот кога ДеРоузен се обиде да се пресмета со Горан Драгиќ видно изнервиран од поразот .
https://