Кошарка
31. December 2017 - 10:17

НБА: Импресивен кам-бек на Кари

Шампионот Голден Стејт забележа убедлива победа во дуелот со Мемфис од 141-128 а главна фигури во победничкиот тим беше Стивен Кари кој се врати по неколкунеделна пауза со извонреден учинок од 38 поени од кои 10 тројки во вкупно 13 обиди.