Кошарка
13. January 2018 - 9:44

НБА: И со +22 загубија од Индијана

Драматичен меч со многу крајности одиграа Индијана и Кливленд кој на крајот им припадна на домашните со 97-95.
Кавалирс имаа предност од 22 поени но Индијана со извонредна серија од 22-0 го торпедираше гостинот.
Дарен Колисон со 22 поена беше надобриот домашен играч додека кај гостите добра партија имаше Леброн Џејмс со 22 поени.

 

https://