Кошарка
3. November 2015 - 8:22

НБА: Харден донесе победа за Хјустон

Џејмс Харден конечно се разбуди и со 37 поени ја предводеше екипата на Хјустон до победа против Окахома. Нови победи на шампионот Голден Стејт и Сан Антонио. 
резултати:
Филаделфија - Кливленд 100 107
Њујорк - Сан Антонио 84:94
Бруклин - Милвоки 96 103
Хјустон - Оклахома Сити 110 105
Минесота - Портланд 101 106
ЛА Клиперс - Феникс 102: 96
Голден Стејт - Мемфис 119: 69