Кошарка
1. December 2015 - 9:14

НБА: Голден Стејт реди победи

Првакот на НБА лигата Голден Стејт не знае за пораз и ја постигна 19.та победа во серија. Последна „жртва“ беше Јута, која пружи силен отпор и победникот се решпаваше во последната минута. Напрвин Кари погоди „тројка“, а Јута врати со два понеа, по што следуваа две помашувања (по едно за секој тим) по што беше решен победникот.

Резултати на осумте одиграни натпревари: 

Детроит – Хјустон 116:105, 

Мајами – Бостон 95:105, 

Атланта – Оклахома Сити 106:100, 

Чикаго – Сан Антонио 92:89, 

Милвоки – Денвер 92:74, 

Јута – Голден Стејт 103:106, 

Сакраменто – Далас 112:98 и 

ЛА Клиперс – Портланд 102:87.