Кошарка
16. March 2016 - 11:38

НБА: Богдановиќ ја „растури“ Филаделфија

Екипата на Бруклин забележа убедлива победа од 131-114 предводени од Хрватот  Бојан Богдановиќ кој постави рекорд идентичен со легеднарниот Дражен Петровиќ постигнувајќи 44 поени.

РЕЗУЛТАТИ
ЛА Лејкерс - Сакраменто 98-106
Сан Антонио - ЛА Клиперс 108-87
Бруклин - Филаделфија 131-114
Милвоки - Торонто 89-107
Индијана - Бостон 103-98
Орландо - Денвер 116-110