Кошарка
29. March 2018 - 10:58

НБА: 54 поени на Таунс

Кошаркарите на Минесота забележаа важна победа против Атланта од 126-114 во Западната конференција од НБА лигата со што се се поблиску до пласман во пле-оф завршницата.
Мечот мина во знакот на Карл-Ентони Таунс кој постигна извонредни 56 поени со 15 скокови и 4 асистенции. Извонредна игра прикажа и Немања Бјелица со 14 поени минувајќи на паркетот дури 37 минути. Ова е 43. триумф на Минесота која сега има една победа помалку од Оклахома во битката за плеј-офот.

 

https://