Македонија
15. November 2018 - 17:08

Наставник нападнал 10-годишен ученик

Вчера во 12.55 часот во Полициската станица Крушево, М.М.(40) од село Пресил пријавил дека околу 10.00 часот неговиот 10-годишен син бил физички нападнат од наставникот Љ.А. од село Норово, вработен во основното училиште „Свети Кирил и Методиј“ – Бучин, подрачно училиште во село Пресил.

Запознаен е Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.