Фудбал
8. October 2020 - 10:33

Наполи: Елмас негативен на Ковид-19

Италијанскиот тим Наполи на социјалните мрежи објави дека спровел ново тестирање на Ковид-19 на сите фудбалери, стручниот штаб и младинскиот погон, и сите се негативни.

Претходно на првите тестови, македонскиот епрезентативец Елиф Елмас и Пјотр Зиелински беа позитивни.

Тој секако нема да биде во комбинација за Македонија за историскиот меч со Косово утре.