Здравје
20. December 2017 - 23:17

Напиток поради кој со брзина на светлината ќе губите килограми

Ако сакате да се свртите кон здрава исхрана и  да слабеете еве еден едноставен рецепт за напиток кој го намалува апетитот.

- 3 лажици брашно од хељда

- 1 литар вода 

- 1 лажица мед

Брашното од Хељда разматете го во чаша ладна вода, а остатокот од водата ставете го да зоври па постепено сипувајте од брашното. Се добро измешајте  на тивок оган 5 до 7 минути. Откако ќе се олади додадете една лажица мед и, чувајте ја во фрижидер и конзумирајте по една чаша пред јадење.