Македонија
27. September 2018 - 21:11

Нападнато 8-годишно дете во скопско Бојане

Вчера во 20.00 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје, Р.Х.(43) од село Бојане, скопско, пријавил дека истиот ден околу 16.30 часот во село Бојане лицето З.Н.(34) од селото физички го нападнал неговиот осумгодишен внук. 

 Се преземаат мерки за расчистување на случајот.