Македонија
23. January 2019 - 14:53

Нападнат возач на ЈСП

Возач на број 15 бил нападнат од непознато лице. Според информациите на полицијата, вчера во 19.30 часот во СВР Скопје, У.А.(54) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 19.00 часот, додека возел автобус со број 19 по булеварот „Партизански одреди“, физички бил нападнат од непознато лице.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.