Балкан
27. April 2016 - 19:21

Напад на Турција: Десет лица се повредени во терористички напад во Турција

Жена бомбаш-самоубиец се разнесе денеска во турскиот град Бурса, при што биле повредени 10 луѓе, објавија локалните медиуми.

Нападот се случил во близина на Големата џамија од 14. век, историски симбол на градот.

Според анонимен воен извор, во експлозијата на бомбата, која била активирана од жена-самоубиец, биле повредени седум лица.