Џет-Сет
9. February 2019 - 14:07

Најпосакуваниот актер личи на “чуден старец“: Поради новата улога, нема да го препознаете

Холивудскиот глумец Џони Деп моментално се наоѓа во Белград каде го снима филмот “Minamata” во кој ја игра главната улога на фоторепортерот Вилијамс Еугенеа Смит.

Како што пренесува српскиот Блиц, интересирањето за овој филм и кадрите е огромно, можеби поради тоа што Деп е сосема непрепознатлив. Фановите велат дека личи на чуден старец.

Глумецот е презадоволен како тече снимањето, токму како и целата екипа која работи на овој проект.

Деп ја оживеа улогата на славниот фоторепортер кој снимил фотографии кои сведочат за загадувањето во Втората светска војна кога е нарушено здравјето на жителите на градот Минамата.