Свет
23. February 2018 - 9:21

Најмалку тројца загинати при пад на мал авион во САД

Најмалку три лица загинаа откако се урна мал авион од типот Цесна во американската сојузна држава Индијана.

Цесна 441 се урна на околу пет километри северно од Росвил.

Истражителите соопштија дека сите кои биле во авионот загинале, додавајќи оти не е утврден точниот број на жртвите