Свет
22. July 2015 - 10:41

Најмалку десет убиени во бомбашки напад на пазар во Авганистан

Најмалку десет лица беа убиени, и уште приближно толку ранети денеска во бомбашки напад на пазар во Авганистан, јави ДПА.

Повеќето од жртвите во нападот во северната провинција Фариаб се цивили, соопштија властите.