Loading Video...
Свет
16. March 2019 - 17:05

Најмалку 44 лица се уапсени во најновите протести на „Жолтите елеци“ во Париз.

Најмалку 44 лица се уапсени во најновите протести на „Жолтите елеци“ во Париз. Демонстрантите повтроно се судрија со полицијата.

Најмногу настрадаа  луксузните продавници недалеку од Триумфалната порта

Полицијата употреби водени топови  и солзавец за да  ги растера најагресивните  демонстранти.

„Жолтите елеци“ веке 18 недели  протестираат против политиките на францускиот претседател, Емануел Макрон.