Балкан
24. July 2019 - 10:09

Најмалку 25 туристи повредени во автобуска несреќа во Анталија

Најмалку 25 лица се повредени во Турција кога автобус со туристи од Полска, Русија и Норвешка излетал од пат и се превртел.

Несреќата се случила во близина на Кемер во Анталија, а повредените патници се пренесени во болници во Кемер и Кумлуча.

Причината за несреќата се уште не е позната.