Свет
24. April 2018 - 22:57

Најмалку 18 загинати во поплавите во Руанда

Најмалку 18 лица загинаа во одроните и поплавите по обилните дождови во Руанда, соопшти денеска Владата на таа земја.

Во престолнината Кигали загинаа осум лица, а десетици куќи се уништени.

Министерството за вонредни ситуации се уште го проценува обемот на штетата