Фудбал
13. July 2016 - 13:35

Најинтересните моменти од дуелот Вардар - Динамо

ВАРДАР - ДИНАМО З.  1:2 (0:2)
 
Национална Арена „Филип Втори“ во Скопје. Гледачи: 20.000.
 
Главен судија: Роберт Мадли.
 
Помошници: Гери Бесвик и Јан Јусин (сите од Англија).
 
Стрелци: Хамбарџумјан 55’ (В) - Мијушковиќ (а.г.) 21’, Рог 30’ (Д)
 
Ж. Картони: Асани, Глигоров, Хамбурџумјан (В) - Фернандес, Рог, Стојановиќ, Мацел (Д).
 
ВАРДАР: Пачовски, Попов, Мијушковиќ, Грнчаров, Спировски, Којашевиќ, Асани (71’ Обрегон), Глигоров (46’ Велковски), Хамбарѕумјан, Фелипе, Петковски (46’ Боарето Дос Реис).
 
ДИНАМО З.: Јежина, Соудани, Антолиќ, Хенрикез (65’ Чориќ), Мачадо, Фернандес, Сигали, Шилденфелд, Рог (80’ Шовшиќ), Стојановиќ, Мацел (67’ Соса).

https://