Тенис
5. October 2017 - 14:47

Надал избори 1/4 финале во Пекинг

Рафаел Надал продолжува да ги „меле“ противниците на турнирот во Пекинг. Негова нова жртва беше Русинот Хачанов кој загуби во два сета (6:3, 6:3) со што обезбеди 1/4 финале против 
 
Американецот Џон Изнер. Изнер е 17 тенисер во светот и денес го победи Леонард Мајер од Аргентина со 6:0 и 6:3.
 
Во второто четвртфинале ќе играат подобрите од дуелот помеѓу Бердих и Рубљов, како и мечот кој ќе го одиграат Италијанецот Фонњини и Германецот Зверев.