Loading Video...
Балкан
24. July 2018 - 12:16

Над 50 загинати во пожарите во Атина

Бројот на официјално потврдени загинати во вчерашните пожари во Грција е 50 лица, додека пак 172 се повредени од кои 11 сериозно, а по воден пат биле спасени 715 лица.