Loading Video...
Свет
24. November 2017 - 20:56

Над 150 луѓе убиени во џамија во Египет

Најмалку 150  луѓе се убиени  во терористичкиот напад што се случи во една џамија во египетската провинција Синај.  4  вооружени напаѓачи  отвориле оган кон верниците кои се собрале на петочната молитва во џамија а активирале и експлозивни направи. Засега никој не ја презеde одговорноста за нападот.