Живот
11. October 2016 - 14:08

Набавете ја ова билка што побрзо ако сакате да ве прати среќа и да имате пари

Босилекот е билка позната по своите лековити дејства и поради тоа можеби е идеално време да почнете да ја одгледувате во вашиот дом.Помага за депресија, дигестивниот систем, дијабетес, како и тешки болести.
 
Штити од вируси и инфекции.
 
Исто така е моќен афродизијак.
 
Според старите верувања куќата во која се одгледува босилек не може да биде сиромашна, затоа набавете ја ова билка што побрзо. Исто така старите верувања велат дека оној кој наутро ќе конзумира малку босилек ќе привлече благосостојба во текот на денот.
 
Почина  М. М (40) кој во неделата доживеал сообраќајна несреќа во Битола.По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.