Македонија
17. September 2021 - 15:34

На протест за правда за загинатите во Тетово со јајца се гаѓаше зградата на општината

На денешниот протест во Тетово се бараше да се лоцира одговорност за пожарот кој однесе 14 животи. 

Роднините на загинатите во тетовската ковид болница со јајца гаѓаа кон зградата на Oпштина Тетово. 

Tие преку протест побараа правда за загинатите. Револтираните граѓани се упатија кон седиштето на општина Тетово, каде што одржа говор, а потоа со јајца гаѓаа кон објектот.

Луѓето тврдат дека веќе ни во болница не се безбедни, јави Алсат. Германски експерти се во земјава и ќе помогнат да се расвети случајот.