Балкан
3. January 2016 - 18:35

На пат кон Сараево пилотот порачал: Слетуваме на слепо, па што ќе биде...

Само најискусните пилоти би слетале овие денови на аеродром кој е покриен со густа магла.
 
На меѓународниот аеродром во сараево последните месец дена е тешко да се слета поради густата магла која го прекри градот.
 
Имено, како што пренесува хрватскиот „Дневник“ еден патник раскажал дека пилотот на летот Минхен - Сараево на 22 декември кажал „Слетуваме на среќа, па што ќе биде...“
 
Авионот слетал без проблем, а патниците го поздравиле со громогласен аплауз.
 
Погледнете како изгледало слетувањето на слепо: