Македонија
17. November 2018 - 20:08

На „Партизанска“ во Штип претепано момче

Вчера во 22.20 часот во Полициска станица Штип С.А.(41) пријавила дека на улица „Партизанска“ во Штип нејзиниот син Т.М.(25) бил физички нападнат од две лица, С.К. и А.К. двајцата од Штип. 

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.