Македонија
3. August 2021 - 11:11

На граничните премини нема долги задржувања за влез и излез од државата

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, соопшти АМСМ.