Македонија
2. August 2021 - 8:26

На ГП Богородица времето на чекање за излез од државата е околу еден час

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Поради зголемена фреквенција на возила, на ГП Богородица времето на чекање за излез од државата е околу 1час. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, соопштија од АМСМ.