Кошарка
10. October 2016 - 19:48

МЗТ Скопје загуби од Цибона, Рајковиќ поднесе оставка

Кошаркарите на МЗТ Скопје го запишаа и четвртиот пораз во АБА лигата откако синоќа по продолжение загубија од Цибона 89:85. По натпреварот тренерот Емил Рајковиќ поднесе оставка која му беше прифатена од страна на управата.