Кошарка
11. May 2016 - 19:29

МЗТ Скопје Аеродром прв финалист

Шампионот МЗТ Скопје на домашен терен славеше триумф со 100:77, а комплетната стартна петорка на шампионот имаше двоцифрен број поени.  Урош Луковиќ постигна најмногу 17 поени со 10 скокови. 

Во второто полуфинале од плеј офот одиграно Карпош Соколи го совлада Куманово со 74:65). Најдобар на натпреварот беше Марко Болтиќ од Карпош Соколи со 21 поен. Карпош Соколи поведе со 2-1 во победи во полуфиналето. Следниот натпревар се игра во петок во Куманово.