Македонија
17. November 2016 - 13:16

МВР со детали за сообраќајката во која загина 24-годишна девојка од Скопје

Трагедија синоќа го зави Скопје во црно кога во 16 часот и 45минути на регионалниот пат Скопје – Велес, во населбата „Гоце Делчев“, млад живот згасна во сообраќајка. Според податоците кои денеска ги објави МВР, се случила сообраќајна незгода помеѓу возило „Пежо Партнер“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 24-годишната Д.П. од селото Јурумлери која удрила во автобус „Лаз“ со скопски регистарски ознаки, управуван од страна на 32-годишниот скопјанец Т.П..
 
Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила девојката која со возило на Итна медицинска помош  била пренесена во Ургентен центар Скопје. И покрај напорите на лекарите, таа во 18 часот и 20 минути починала.
 
Увид на местото на настанот извршила екипа од полицијата. По наредба на Јавен обвинител на местото излегол обдуцент од институтот за судска медицина.