Македонија
29. November 2021 - 16:35

МВР со детали за ловџијата кој загина од напад на дива свиња

МВР со детали за ловџијата кој загина од тешки повреди кои му ги нанесе дива свиња.

- На 28.11.2021 околу 08.00 часот во СВР Велес е пријавено дека во близина на с.Вешје, неготинско, при лов, Т.Т.(50) од с.Долни Дисан испукал еден куршум кон дива свиња, но не успеал да ја погоди, по што таа го нападнала, нанесувајќи му тешки телесни повреди, од кои починал на лице место, информира МВР.

Увид извршиле Јавен обвинител и екипа од ОВР Неготино.