Џет-Сет
13. March 2018 - 10:03

Му ја честиташе победата па го искара: Богдана му порача на Вељко - Седи кај што си!

Синот на фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ, Вељко кој овие денови го доби својот прв професионален меч во бокс, го прослави со својата девојка Богдана нејзиниот роденден.

По прославата во Јагодина, Вељко својата избраничка ја изведе на забава, а со него беше и неговата сестра Анастасија која на Богдана и го честиташе роденденот.

„Среќен роденден, снајка“, напиша наследничката на Цеца, а потоа сите запеаја “Бато, бре“!

Да потсетиме, во рингот Вељко Ражнатовиќ го совлада противникот Краштја Јорданов и тоа со нокаут, за што многу се зборуваше, а со девојката ја сподели радоста за добро направеното.