Македонија
5. јуни 2016 - 13:17

Мртов маж пронајден во Скопје

На 04.06.2016 година околу 17,50 часот во ЕИК-Скопје било пријавено дека околу 16,45 часот во с.Нова Брезница–во близина на фармата за биволи бил пронајден е починат А.О.(61) од Скопје кој имал повреди во пределот на стомакот нанесени најверојатно од бивол. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Скопје, а по наредба на ЈО телото е предадено на обдукција.

Се работи на целосно расчистување на случајот.