Македонија
2. јуни 2018 - 13:32

Мртов маж пронајден во Мерцедес на паркинг во Скопје

На 01.06.2018 година во 23,35 часот од Итната медицинска помош било пријавено дека на паркингот од хотел во Скопје во неговото патничко моторно возило „Мерцедес“ со скопски регистерски таблици бил пронајден починат Ј.К. (56) од Скопје.

Од страна на лекар била констатирана смрт.

Бил извршен увид, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на судска медицина за обдукција.