Тенис
21. April 2017 - 19:16

Монако: Гофан го елиминира Ѓоковиќ

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ не успеа да  избори полуфинале на турнирот во Монте Карло откако во 1/4 финалето загуби од Белгиецот Давид Гофан со 2-1, 6-3,2-6 и 7-5. 

Гофан во полуфиналето ќе игра против победникот од мечот Надал - Шварцман. 
Во првото полуфинале ќе се сретнат Шанецот Рамос и Лука Пуј од Франција.