Македонија
17. January 2018 - 0:00

Моментални температури и состојба на патиштата низ Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по наместа влажни коловози, соопшти ЈП Македонијапат.

Дожд врне во Охрид, Струга, Ресен, Кичево и Буково.

На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

ЈП Македонијапат апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

Дежурните екипи на ЈП МАКЕДОНИЈАПАТ се постојано на терен и ги одржуваат сите патни правци проодни.