Фудбал
9. October 2017 - 21:47

Младинците и без Елмас се фаворити против Гибралтар

Млатата фудбалска репрезентација на Македонија (У-21) утре ќе го игра третиот меч во квалификациите за ЕП 2019 година. 
 
По поразот од Србија, избранците на Благоја Милевски, гостуваат кај Гибралтар аутсајдерот во нашата група кој досега има пет порази во исто толку одиграни натпревари.
 
Иако на овој меч, црвено-жолтите ќе настапат без Ељиф Елмас и Ѓорѓев кои се приклучија во А-тимот, сепак Македонија важи за апсолутен фаворит. 
 
На местото на Елмас, селекторот Милевски го повика вардаровиот фудбалер Бесар Исени, 
 
Дуелот  Гибралтар - Македонија ќе се игра утре (вторник) во Фаро, Португалија,  од 17 часот.