Кошарка
12. August 2017 - 23:41

Младеносвки: Заслужено победивме

Центарот на македонската кошаркарска репрезентација Љубомир Младеновски дуелот со Косово го заврши со 12 поена, 7 скокови 5 офанзивни и со неколку поени и скокови во решавачките моменти кога противникот се доближуваше да ја намали разликата. 
 
- Знаевме дека сме поквалитетен портивник од Косово. Влеговме со потребната енергија, игравме на далеку подбро ниво и заслужено победивме. Сега  на ред е дуелот со Естонија. Не се многу поквалитетени од нас, ан ие можеме да играме против секого и секој да победиме, изјави Маледновски на прес конференцијата.